Home Newsy Nadchodzi nowa odsłona aplikacji do czytania książek od Apple?
Nadchodzi nowa odsłona aplikacji do czytania książek od Apple?
0

Nadchodzi nowa odsłona aplikacji do czytania książek od Apple?

0

W opublikowanej dwa dni temu, pierwszej becie systemu iOS 11.3 Apple postanowiło przemianować aplikację iBooks na Books. Podobny zabieg dotyczy także platformy stacjonarnej, co poskutkowało plotkami na temat przebudowy tej aplikacji jakiej prawdopodobnie dokona kalifornijska firma w kolejnych aktualizacjach systemowych.

Mark Gurman z agencji informacyjnej Bloomberg jest zdania, że zmiana nazwy to nie jedyne innowacje jakiś doświadczymy w obrębie aplikacji Books. Apple podobno po raz kolejny podejmie próbę zdominowania rynku cyfrowych książek udostępniając w pierwszej kolejności nową odsłonę swojego oprogramowania. Jak wiadomo głównym rywalem w tym segmencie rynku jest firma Amazon.

Nowa aplikacja ma charakteryzować się przede wszystkim prostszym, czytelniejszym interfejsem, w którym pozycje aktualnie czytane byłyby również odpowiednio wyróżnione. Przebudowie uległby także sklep z książkami upodabniając się wizualnie do App Store w systemie iOS 11. Pojawi się w nim również osobny dział z audiobookami. Nowa odsłona aplikacji oraz dedykowanego sklepu mogłaby zadebiutować wraz z oficjalną wersją systemu iOS 11.3.

Źródło: Bloomberg

 

Nadchodzi nowa odsłona aplikacji do czytania książek od Apple?

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)