Home itunes store Nadchodzi kres sklepu iTunes Store?
Nadchodzi kres sklepu iTunes Store?

Nadchodzi kres sklepu iTunes Store?

0

Najnowsze informacje jakie na swoich łalmach publikuje serwis Digital Music News sugerują, iż Apple zamierza zamknąć na dobre sklep iTunes Store i tym samym nakłonić więcej osób do korzystania z usługi Apple Music. Użytkownicy ekosystemu kalifornijaskiej firmy zostaną odpowiednio wcześniej powiadomieni o tym fakcie, choć zakupione przez nich multimedia w sklepie nadal będą dla nich dostępne.

Serwis Digital Music News powołując się na sprawdzone i wiarygodne źródła informuje, że z dniem 31 marca 2019 roku Apple zamknie sklep iTunes Store. Wszystkie wcześniej zakupione materiały takie jak albumy muzyczne, filmy, czy dzwonki na telefon nadal jednak będą dostępne dla użytkowników.

Apple tym ruchem chce nakłonić więcej osób do korzystania z serwisu Apple Music. Warto również przypomnieć, że w marcu 2019 roku ma ruszyć w jej ramach serwis udostępniający w abonemencie materiały wideo takie jak filmy, programy telewizyjne, czy seriale. Apple już pracuje nad kilkoma własnymi produkcjami równolege, by móc wystartować z mocno zróżnicowaną ofertą wideo.

Na koniec warto dodać, że sklep iTunes Store liczy sobie już 15 lat. Powstał 28 kwietnia 2003 roku dając dostęp do cyfrowych wersji albumów muzycznych, filmów, czy dzwonków na iPhone’a.

Źródło: NZHerald

Nadchodzi kres sklepu iTunes Store?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)