Home Newsy Za lekko ponad miesiąc na rynku pojawi się HomePod
Za lekko ponad miesiąc na rynku pojawi się HomePod

Za lekko ponad miesiąc na rynku pojawi się HomePod

0

Szumnie zapowiadany w czerwcu ubiegłego roku głośnik od Apple zaliczył falstart. Według wstępnych, oficjalnych zapowiedzi urządzenie miało zadebiutować w pierwszych krajach w grudniu zeszłego roku jednak premierę przesunięto na pierwsze miesiące 2018. Apple jednak nie podało dokładnej daty wprowadzenia tego produktu do sprzedaży, wiadomo tylko, że pojawi się on w pierwszej kolejności w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Wielu użytkowników z pewnością niecierpliwie już czeka na zakup tego gadżetu, a przynajmniej na możliwość jego przetestowania i ocenienia, czy wart jest wydania 349 dolarów. Tyle bowiem życzy obie Apple za głośnik HomePod. Analitycy z firmy GBH są zdania, że urządzenie trafi na rynek za około 6 tygodni i zadebiutuje w pierwszej fazie sprzedaży na wspomnianych wyżej rynkach. Firma analityczna uważa również, że głośnik ze względu na opóźnienia i wysoką cenę może nie odnaleźć się na rynku zbytu. Powyższe motywowane jest przy okazji agresywną akcją reklamową jaką w ostatnim czasie zainicjowała firma Google odnośnie głośnika Home.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że HomePod nie sprosta oczekiwaniom producenta pod kątem popularności. Warto dodać, iż gigant z Cupertino nie zamierza konkurować z firmą Amazon oraz Google w segmencie głośników inteligentnych, które oferowane są w znacznie niższych cenach niż produkt Apple. HomePod ma być urządzeniem wysokiej jakości oferującym ponadprzeciętny dźwięk, a za sprzęt tej klasy trzeba odpowiednio zapłacić.

Źródło: 9To5Mac

 

Za lekko ponad miesiąc na rynku pojawi się HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)