Home Newsy Ładny, choć niepraktyczny koncept komputera Mac Pro
Ładny, choć niepraktyczny koncept komputera Mac Pro
0

Ładny, choć niepraktyczny koncept komputera Mac Pro

0

Najmocniejszy komputer produkowany przez Apple będący maszyną stacjonarną kierowaną głównie do profesjonalistów woła o odświeżenie lub następcę. Mac Pro, co nie uszło uwadze śledzących tematykę sprzętową, nie był przez firmę aktualizowany od ponad 1100 dni.

Trzy lata – tyle czasu mija sobie od czasu premiery najmocniejszego komputera jaki znajduje się obecnie w ofercie Apple. Mac Pro, to narzędzie chętnie wykorzystywane przez profesjonalnych grafików, muzyków i filmowców do najcięższych prac obliczeniowych związanych choćby z edycją i montażem dużych plików.

Mamy przed sobą nowy rok i nowe konferencje Apple, na których być może zagości następca maszyny pozostawionej samopas. Przynajmniej tego życzą sobie użytkownicy niniejszego urządzenia. W sieci pojawił się ciekawy koncept Maca Pro, choć jak twierdzą niektórzy jest on mało praktyczny, bowiem problemem może okazać się choćby kwestia chłodzenia wymiennych kart graficznych.

Komputer ma wielkością być wypośrodkowany pomiędzy klasycznym komputerem Mac, a ostatnią jego wersją Pro o beczkowatym kształcie. Ten ostatni w przypadku projektu ma być nieco bardziej owalny i podłużny. Jak przystało na maszynę dla profesjonalistów Mac Pro 2 byłby wyposażony zarówno w porty starszej wersji by uniknąć przejściówek jak i obecne standardy. 4 porty USB 3, 4 Thunderbolt 2, 16 portów Thunderbolt 3, dwie wymienne karty graficzne, czy 24 GB pamięci RAM to tylko nieliczne parametry.

Autorem konceptu jest niemiecki grafik. Całą galerię obejrzeć można na jego stronie.

Źródło: 9To5Mac

 

Ładny, choć niepraktyczny koncept komputera Mac Pro

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)