Home Artykuły Jak założyć darmowe konto Apple Developer
Jak założyć darmowe konto Apple Developer

Jak założyć darmowe konto Apple Developer

0

Programować w Objective-C czy Swift’cie i dzięki temu pisać aplikacje dla iPhone czy iPad pod iOS może każdy. No prawie każdy, choć od niedawna domorośli twórcy nie muszą już nawet posiadać płatnej subskrypcji, która kosztowała 99 dolarów rocznie, by otrzymać dostęp do aktualnej wersji narzędzia xcoda, najnowszych bibliotek itp. Co prawda darmowe konto jest dość ograniczone, nie pozwala chociażby na korzystanie z oprogramowania apple w wersjach testowych przeznaczonych dla programistów. Pozwala jednak pisać i testować aplikacje na swoich urządzeniach.

Ten artykuł został stworzony nie po to, aby informować o tym, do czego konto develoeprskie może nam się przydać, tylko po to, aby ułatwić jego stworzenie osobom, które go potrzebują.

 

Krok 1 – stworzenie darmowego konta Apple ID

Zrzut ekranu 2015-12-30 o 18.54.20

Jeżeli posiadamy już nasze konto Apple ID, nie musimy tworzyć nowego. Możemy korzystać z dotychczas używanego. Jeżeli jednak konta nie posiadamy, a nasza przygoda z Apple dopiero się zaczyna, to darmowe konto Apple ID, które będzie nam potrzebna w zasadzie na każdym kroku życia w ekosystemie Apple, założymy pod adresem https://appleid.apple.com/account

 

Krok 2 – Logujemy się do programy Apple Developer Member Center

Po zalogowaniu i zaktywowaniu naszego konta Apple ID (otrzymamy wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym założenie konta) należy przejść na stronę https://developer.apple.com/membercenter/index.action

Zrzut ekranu 2015-12-30 o 18.55.17

Wpisujemy następnie nasz login i hasło Apple ID. Klikamy Sign In. Na ekranie pojawią się warunki przystąpienia do programu developerskiego. Zaznaczamy dwa „ptaszki” potwierdzające i klikamy Submit.

Zrzut ekranu 2015-12-30 o 18.50.45

Koniec. Nasze Apple ID zostało podłączone pod program developerski Apple. Możemy pobrać teraz xcode i zacząć programować.

 

Jak założyć darmowe konto Apple Developer

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.