Home Artykuły Jak wykonać jailbreak na tvOS w wersji 10.2.2 z greeng0blin?

Jak wykonać jailbreak na tvOS w wersji 10.2.2 z greeng0blin?

Jak wykonać jailbreak na tvOS w wersji 10.2.2 z greeng0blin?
0

Jak wykonać jailbreak na tvOS w wersji 10.2.2 z greeng0blin?

nitoTV wypuściło swoje narzędzie dla tvOS.

 

Jest to menedżer pakietów, podobnie jak Cydia dla iOS, ale do działania potrzebuje jailbreaka.

W przypadku tvOS 10.2.2 ten jailbreak to greeng0blin.

W momencie pisania tego tekstu, tvOS 10.2.2 jest wciąż podpisywany dla Apple TV 4, więc właściciele tego urządzenia mogą go przywrócić, jeśli chcą wykonać jailbreak przez greeng0blin.

 

Krok po kroku jak wykonać:

  1. Wejdź na oficjalną stronę nitoTV i pobierz greeng0blin. Nie musisz pobierać instalatora nitoTV, ponieważ jest on umieszczony w pakiecie greeng0blin.
  2. Podłącz Apple TV 4 do komputera przez port USB-C umieszczony z tyłu urządzenia. Do tego potrzebny będzie Ci kabel USB-C.
  3. Pobierz Cydię Impactor i uruchom ją na swoim komputerze. Twój Apple TV powinien pojawić się w interfejsie programu.
  4. Przeciągnij plik greeng0blin.ipa do Cydia Impactor i wprowadź identyfikator Apple ID oraz hasło. 
  5. Aplikacja zostanie teraz przesłana do Twojego Apple TV. Poczekaj na zakończenie. Możesz zignorować błędy, który będą wyświetlane w Cydia Impactor, aż do momentu pojawienia się aplikacji na ekranie głównym. 
  6. Uruchom greeng0blin i wybierz przycisk jailbreak aby rozpocząć. 
  7. Teraz jailbreak będzie się tworzył.  Czasami bywa niestety tak, że trzeba tą czynność powtórzyć parę razy bo nie za każdym razem może zacząć wszystko poprawnie działać.
  8. Po pomyślnym zakończeniu jailbreaku, zostaniesz poproszony o wykonanie respringu. SSH będzie teraz również aktywny i musisz zmienić swoje hasła
  9. Opcjonalnie, po zmianie swoich haseł SSH, sprawdź poprawnie ekran jailbreak. To wygląda tak: Apple TV successfully jailbrokenPowinien pojawić się komunikat potwierdzający: jailbroke yo! Jeśli masz problemy z jailbreakiem, istnieje również przycisk, aby ponownie zainstalować Bootstrap podczas ponownego jailbreaku.
  10. Możesz teraz sprawdzić nitoTV, który zostanie zainstalowany na ekranie głównym jako część jailbreaku. W kolejnym wpisie będzie coś więcej o możliwości samego nitoTV. Aby usunąć greeng0blin, po prostu usuń aplikację i zrestartuj Apple TV 4.

 

Jak wykonać jailbreak na tvOS w wersji 10.2.2 z greeng0blin?

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.