Home Newsy Apple negocjuje w sprawie nowych ekranów
Apple negocjuje w sprawie nowych ekranów
0

Apple negocjuje w sprawie nowych ekranów

0

W przyszłym roku minie dziesięć lat od kiedy na rynku pojawił się pierwszy iPhone, więc zapewne firma będzie chciała uczcić ów jubileusz kompletnie przeprojektowanym urządzeniem. Wiele plotek sugeruje właśnie, iż w 2017 roku światło dzienne ujrzy iPhone 8 i 8 Plus charakteryzujący się świeżym podejściem do tematu designu.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami smartfon zostanie wyposażony w zakrzywiony ekran typu OLED oraz obudowę wykonaną ze szkła zarówno w części przedniej jak i tylnej. Wyświetlacz ma zajmować cały przedni panel, zaś pojemnościowy przycisk Home zostanie z nim zintegrowany.
Jak donosi serwis Bloomberg Apple już miało podjąć pierwsze rozmowy z firmą Sharp dotyczące produkcji ekranów.

W oficjalnym komunikacie Sharp poinformował, iż zamierza przeznaczyć blisko 566 mld dolarów na budowę i rozwój placówek zajmujących się produkcją ekranów OLED. Projekt zgodnie z planami ma zostać zrealizowany w czerwcu 2017 roku kiedy to ruszyć ma masowa produkcja tychże elementów konstrukcji w miastach Osaca i Mia. Sharp jednak nie ma być jedynym dostawcą ekranów OLED. Mówi się, że Apple prowadziło też negocjacje z takimi gigantami jak LG Display i Samsung Display.

Źródło: Bloomberg

 

Apple negocjuje w sprawie nowych ekranów

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)