Home Newsy iMac Pro od środka
iMac Pro od środka

iMac Pro od środka

0

Najnowszy komputer od Apple nie uchronił się przed zabiegiem demontażu i związanej z nim oceny samodzielnej rozbudowy. Zadania tym razem podjęła się firma OWC specjalizująca się w produkcji akcesoriów i komponentów do jabłkowych komputerów. Pracownicy tego podmiotu zarejestrowali również materiał wideo z całego zdarzenia.

Pod śrubokręt trafiła najsłabsza wersja urządzenia, czyli iMac Pro z 8-rdzeniowym procesorem wspieranym przez 32 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Rozbiórka potwierdza wcześniejsze obawy związane z samodzielną rozbudową komputera o większą pamięć RAM.

Zabieg co prawda nie jest niemożliwy ale o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku komputera iMac 5k. Tam wystarczyło zdemontować klapkę mieszczącą się w tylnej części obudowy. W najnowszym iMacu Pro w celu wymiany kości należy rozprawić się z zabiegiem demontażu całego ekranu urządzenia.

Co ciekawe firma OWC zapowiedziała, że wprowadzi do swojej oferty nie tylko usługę poszerzania pamięci RAM ale również zestaw odpowiednich narzędzi do samodzielnej rozbudowy komputera. Jednocześnie firma przyznaje, że o wiele prościej jest obecnie nabyć iMaca Pro w mocniejszej wersji niż rozbudowa najsłabszego wariantu tego urządzenia.

Źródło: 9To5Mac

iMac Pro od środka

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)