Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

0

Naprawa telefonu po zalaniu nie jest procesem łatwym i szybkim do przeprowadzenia. Dlatego tak niewiele serwisów w naszym kraju oferuje profesjonalną obsługę i pomoc w zakresie naprawy zalanych telefonów komórkowych i smartfonów. W serwisie iphone Szczecin APPLEMOBILE.PL dokonasz profesjonalnej naprawy zalanego telefonu.

Zajmując się od niemal dekady naprawą urządzeń po kontakcie z cieczą, słyszeliśmy wiele nieprawdopodobnych historii opowiadających o tym, w jaki sposób doszło do zalania. Typowe są jednak zalania napojami, te wakacyjne po skokach do baseny oraz… podczas wizyty w toalecie.

Niezależnie od tego czy Twój telefon wypadł Ci do wody podczas z skoku ze spadochronem, zalał się podczas nurkowania z rekinami czy wpadł do wiadro podczas zwykłego mycia okien, serwis APPLEMOBILE.PL zajmie się Twoim urządzeniem i dokona próby jego naprawy w sposób rzetelny i pozbawiony ryzyka finansowego.

Na czym polega naprawa telefonu po ingerencji cieczy? 

To nie woda, a rozpuszczone w niej osady są tak groźne dla delikatnej elektroniki naszych smartfonów. Dlatego tak często słyszymy od naszych Klientów, że telefon po zalaniu jeszcze działał dzień, tydzień, a nawet miesiąc.

Woda przewodzi prąd, co w przypadku dostania się jej do elementów elektronicznych powoduje zwarcie i pracę urządzenia pod dużym obciążeniem. To jednak nie jest największym problemem dla naszego sprzętu. Zwarcie szybko wyładuje baterię, a gdy w telefonie nie będzie prądu, to zwarcie samoczynnie ustaje. Przestaje być niebezpieczne dla telefonu.

Dlatego tak ważne jest, aby zalanego telefonu, który się nie uruchamia nie podłączać do zasilania. Bo choć bateria potrafi się szybko rozładować do bezpiecznego dla urządzenia poziomu i nie powodować większych strat, to już prądu z podłączonej ładowarki nie rozładuje. To z tego powodu zniszczenia w zalanym telefonie zwiększają się, często tak bardzo, że koszt naprawy urządzenia po zalaniu wzrasta lub sama naprawa nie jest możliwa.

Gdy zdarzy Wam się zalać Wasz smartfon, jak najszybciej wyłączcie go, a jeżeli to możliwe odłączcie z niego baterię. W żadnym wypadku nie podłączajcie go do zasilania, tylko jak najszybciej udajcie się do punktu zajmującego się profesjonalną naprawą zalanych urządzeń. Tu zwykły osiedlowy serwis gsm niewiele pomoże.

Naprawa urządzenia po zalaniu wiąże się nie tylko z koniecznością usunięcia osadów za pomocą specjalistycznej chemii oraz urządzeń płuczących wykorzystujących ultradźwięki, ale także często wymianę układów scalonych BGA oraz SMD.

Szerzej o procesie naprawy telefonu po zalaniu pisaliśmy w poniższych artykułach.

 

Ile kosztuje naprawa telefonu iPhone po zalaniu? 

W serwisie APPLEMOBILE.PL koszt naprawy urządzenia (każdego, nie tylko iPhone!) po zalaniu wynosi 120zł brutto z VAT. Kwotę tę Klient płaci jednak tylko w przypadku POWODZENIA naprawy. Jeżeli naprawa zalanego urządzenia nie będzie możliwa bądź jej koszt z jakiegoś powodu wzrośnie, Klient może zupełnie bez kosztowo zrezygnować z usługi. Nie płaci wtedy także tych 120 złotych.

Takie podejście jest uczciwe i dodatkowo nas motywuje do pracy. Klient oddając nam swój uszkodzony sprzęt do naprawy nie ryzykuje dodatkowych strat, gdyby jednak naprawa się nie powiodła lub była za droga. Nam zależy, aby urządzenie naprawić, gdyż w przypadku niepowodzenia mimo nakładów pracy i poświęconego czasu nie zarobimy. Jasne zasady to u nas podstawa.

Zalany telefon przynieś osobiście lub skorzystaj z oferty wysyłkowej

Już od wielu lat serwis APPLEMOBILE.PL oferuje możliwość skorzystania z usługi naprawy wysyłkowej door-to-door. Wystarczy wejść na naszą stronę http://applemobile.pl, przejść do działu SERWIS APPLE w głównym menu i odszukać przycisk Zgłoś naprawę wysyłkową.

Następnie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy naprawę. Po złożeniu zlecenia pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który nawet tego samego dnia przyjedzie do urządzenie pod wskazany adres i dostarczy go nam. W ten sam sposób naprawione urządzenie trafi do Ciebie. Płatność odbędzie się przy odbiorze u kuriera lub na życzenie będzie możliwa płatność przelewem.

Mieszkańców Szczecina i okolic zapraszamy do naszego punktu na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84) w Szczecinie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 500 132 200

Gdzie naprawić iPhone po zalaniu w Szczecinie?

Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlacza zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

Telefon: 500 132 200 lub 889 277 288

 

 

 

 

Czy naprawiany telefon po zalaniu będzie działał prawidłowo? 

Na naprawę urządzenia po zalaniu udzielamy 6 miesięcznej GWARANCJI. Każde urządzenia po naprawie jest wnikliwie testowane. Oczywiście nie bylibyśmy szczerzy mówiąc, że reklamacje się nie zdarzają. Owszem tak, rzadko, ale jednak naprawiony telefon potrafi sprawiać problem.

Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie. By jednak zabezpieczyć Klienta na wypadek wystąpienia usterek po serwisowych, nasz serwis udziela na naprawę aż 6 miesięcy gwarancji, aby w razie takich problemów z tej gwarancji móc skorzystać.

Oddając urządzenie do naprawy gwarancyjnej masz pewność, że ujawnione usterki zostaną usunięte w trybie pilnym, a w przypadku braku możliwości ich usunięcia serwis w całości zwróci pieniądze za naprawę. Jasne zasady to u nas podstawa. Wszystkie informacje dotyczące gwarancji oraz reklamacji opisane zostały w  Regulaminie.

Ile trwa naprawa urządzenia po zalaniu? 

Trudno przewidzieć, gdyż to wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Generalnie im telefon szybciej trafi do serwisu, tym postęp korozji będzie mniejszy. Im mniejszy będzie postęp korozji, tym szybciej uda się urządzenie doprowadzić do działania. Taki przewidywany czas operacyjny to między 5, a 9 dni roboczych.

 

Czy telefony wodoszczelne również ulegają zalaniu?

Owszem tak. Nie licząc wodoodpornego iPhone’a 7, który po zalaniu wielokrotnie trafiał do naszego serwisu, naprawiamy po zalaniu także produkty innych marek, w tym te reklamowane jako wodoszczelne i wodoodporne. Częstymi bywalcami naszego serwisu są telefony z serii Sony Xperia czy Samsung Galaxy, które choć informują w materiałach marketingowych, że można je moczyć, to w rzeczywistości producent nie gwarantuje, że woda się nie dostanie do ich wnętrza. Takie modele również naprawiamy po zalaniu.

Ile kosztuje naprawa telefonu po zalaniu?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.