Home Newsy HomePod sprzedaje się gorzej niż zakładano
HomePod sprzedaje się gorzej niż zakładano
0

HomePod sprzedaje się gorzej niż zakładano

0

Z najnowszych danych przedstawionych przez agencję informacyjną Bloomberg wynika, że debiutujący w sklepach pod koniec zeszłego roku inteligentny głośnik HomePod nie sprzedaje się tak jak życzyłoby sobie tego Apple. Popyt na to urządzenie nie jest tak duży jak wstępnie i optymistycznie zakładano.

W najnowszym raporcie można przeczytać, że pod koniec marca Apple miało zmniejszyć zapotrzebowanie na głośnik HomePod w firmie Inventec, która jest producentem tego urządzenia. W sklepach znajdują się cały czas spore zasoby magazynowe tego produktu, a w niektórych miejscach jego dzienna sprzedaż nie przekracza nawet 10 sztuk.

Warto przypomnieć, że na krótko po debiucie głośnika HomePod jego udział w rynku tego typu urządzeń wynosił sporo, bo 10 %. Wartość ta jednak szybko spadła do 4 % i wciąż słabnie. Tendencję tłumaczy się ceną HomePoda, która jest znacznie wyższa od tworów konkurencji oraz sporymi ograniczeniami głośnika od Apple. Nie potrafi on bowiem współpracować z innymi serwisami muzycznymi niż Apple Music, nie posiada wbudowanej baterii, a do działania wymagane jest legitymowanie się kontem w ekosystemie Apple oraz wykupioną subskrypcją w serwisie Apple Music. Za nic w świecie nie sparujemy głośnika choćby z urządzeniami pracującymi pd kontrolą systemu Android.

Źródło: MacRumors

 

HomePod sprzedaje się gorzej niż zakładano

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)