Home Newsy Głośnik HomePod w rękach serwisantów z iFixit
Głośnik HomePod w rękach serwisantów z iFixit

Głośnik HomePod w rękach serwisantów z iFixit

0

Tradycji musiało stać się zadość i kolejny, nowy produkt od Apple trafił pod narzędzia i ocenę końcową serwisu iFixit znanego z demontażu i opiniowania jabłkowych produktów pod kątem samodzielnej naprawy. Inteligentny głośnik zadebiutował w sprzedaży w pierwszych krajach 9 lutego, a więc najwyższy czas na wzięcie go na warsztat.

Serwisanci przyznali, że HomePod posiada solidną, trudną w demotażu obudowę. Do zdjęcia maskownicy głośnika zmuszeni byli użyć prawdziwie dewastatorskich metod, choć jak się okazało później siatkę nieinwazyjnie ściągnąć można za pomocą schowanego w obudowę paska. Piła jednak przydała się do uporania z obudową. Wewnątrz niej znajdziemy znany z iPhone’a 6 układ A8 wsparty 1 GB pamięcią RAM oraz 16 GB przestrzeni na dysku flash.

Nie zabrakło również diod LED odpowiedzialnych za wyświetlanie animacji górnego panelu dotykowego. Jak nietrudno się domyślić samodzielna naprawa tego produktu jest praktycznie niemożliwa i została oceniona na 1 punkt w skali 1:10. Serwis iFixit przyznaje jednak, że mamy do czynienia z bardzo solidnie wykonanym i trwałym wyrobem, który posłuży latami.

Źródło: iFixit

 

Głośnik HomePod w rękach serwisantów z iFixit

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)