Home Artykuły Doświadczyliście spamu w kalendarzu? Jest na to sposób
Doświadczyliście spamu w kalendarzu? Jest na to sposób

Doświadczyliście spamu w kalendarzu? Jest na to sposób

0

Od jakiegoś czasu spora część użytkowników ekosystemu i urządzeń od Apple narzeka na samoistne pojawianie się w natywnym kalendarzu zaproszeń do wydarzeń organizowanych przez rozmaite podmioty, bądź osoby. Są to z reguły pozycje niechciane, które nazwać można tylko w jeden sposób – spam.

Na szczęście nie trzeba za każdym razem odrzucać kolejnych tego typu pozycji, bowiem istnieje sposób, by wyeliminować je z kalendarza. W celu wyłączenia opcji otrzymywania propozycji wzięcia udziału w wydarzeniach osób trzecich bezpośrednio w aplikacji Kalendarz i usłudze iCloud należy z poziomu przeglądarki internetowej udać się do strony iCloud.com i zalogować się używając własnego Apple ID.

icloud

1

Następnym krokiem będzie udanie się do ustawień aplikacji webowej Kalendarz. Ikona preferencji znajduje się w lewym, dolnym rogu przeglądarki. W kolejnym kroku należy przejść do Ustawień Zaawansowanych i z listy dostępnych opcji wybrać Zaproszenia. W tym miejscu domyślnie ustawiona jest funkcja powiadomień w aplikacji – należy ją wyłączyć i zaznaczyć poniższą, czyli Powiadamiaj przez e-mail.

2 3

Niestety wadą takiego rozwiązania jest fakt, iż nie pozbędziemy się niniejszego spamu całkowicie, bowiem zaproszenia będą przesyłane od tego momentu drogą e-mail. Apple rzekomo pracuje nad rozwiązaniem problemu ze spamem w kalendarzu, który naraża użytkownika konkretnego Apple ID na włamanie. Akceptując bowiem zaproszenie z poziomu ekosystemu Apple potwierdzamy istnienie naszego Apple ID.

Źródło: Mój Mac

 

Doświadczyliście spamu w kalendarzu? Jest na to sposób

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)