Home Newsy Dlaczego niektórzy wybierają Macbooka pro 13?
Dlaczego niektórzy wybierają Macbooka pro 13?
0

Dlaczego niektórzy wybierają Macbooka pro 13?

0

Przed koniecznością zakupu nowego laptopa staje wiele osób. Niestety nie są to sprzęty, które pozwalają na niesamowicie długą eksploatację. Poza tym zmieniają się też oczekiwania i potrzeby użytkowników. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej popularnemu urządzeniu, jakim jest Macbook Pro 13.

Macbook Pro 13 – poręczny i wydajny zarazem

Macbook Pro 13, jak sama nazwa wskazuje, ma mniejszą przekątną monitora, niż wersja 15. Jest także lżejszy o około pół kilograma. Modele z serii Pro od firmy Apple przeznaczone są do bardziej wymagającej pracy, a mimo to są lekkie i poręczne, co niewątpliwie jest ich ogromnym atutem. Dzięki temu są mobilne i bez problemu zabrać można je ze sobą w drogę. Wiele osób ceni sobie właśnie to połączenie bardzo dużych możliwości z wygodą. Na przykład w przypadku freelancerów, którzy mogą pozwolić sobie na pracę z różnych miejsc, jest to niezaprzeczalnym plusem.

Jakim ekranem i czasem pracy wyróżnia się Macbook Pro 13?

Wiele osób chwali sobie długi czas działania baterii, dzięki której można zapomnieć o kablu nawet przez 10 godzin. Nie ma zatem przeszkód, aby pracować w miejscu, gdzie brak jest dostępu do gniazda elektrycznego, jak choćby na łonie natury. Zaletą tego typu sprzętu jest ekran Retina o wysokiej rozdzielczości, co nie pozostaje bez wpływu na jakość obrazu.

Szybkość pracy i brak problemu z zawieszaniem się systemu

Niektórzy decydują się na opisywany tutaj sprzęt głównie z tego powodu, że zapewnia on płynną pracę bez zawieszania się systemu. To prawdziwa bolączka tych, którzy wykonują wymagające projekty na laptopie, kiedy muszą przerwać swoje czynności i poczekać, aż sprzęt zacznie znowu działać poprawnie. Czasem przyczyną są zbyt wymagające programy lub zbyt duża ilość otwartych okien, a czasem i jedno i drugie. Natomiast faktycznie sporo osób korzystających z Macbooka Pro przyznaje, że nawet jeśli czasami zdarzy się konieczność zresetowania systemu, to jednak nie wygląda to tak, jak w Windowsie. Reset zajmuje chwilę i nie powoduje zamknięcia kart w przeglądarce.

Trwałość i wygląd

Aluminiowa obudowa sprawia, że konstrukcja jest trwała. To szczególnie istotne, gdy często się przemieszczamy, bo wiadomo, że w drodze laptop szybciej może ulec uszkodzeniu. Zastosowane materiały, a także precyzja wykonania mają wpływ jeszcze na jedną kwestię, a mianowicie na to, jak prezentuje się urządzenie. Względy estetyczne niewątpliwie przekonały niejedną osobę do takiego zakupu, mimo że koszt wcale nie jest mały. Gdy chodzi o wygląd, to faktycznie omawiany tutaj sprzęt potrafi się bardzo wyróżnić na tle modeli oferowanych przez konkurencję.

Nie ma wątpliwości, że marka Apple ma ogromną rzeszę fanów. Obok produktów tej firmy nie da się przejść obojętnie. Dlatego, nawet jeśli ich cena jest całkiem spora, to i tak wielu ludzi decyduje się właśnie na taki zakup. Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka kwestii, choć można wymienić ich na pewno jeszcze więcej. Na przykład sam system macOS jest już dla niektórych wystarczającym argumentem, przemawiającym za takim wyborem. Natomiast oczywiście wszystko jest też kwestią gustu, a decyzję należy podjąć indywidualnie.

Artykuł partnera EURO.COM.PL
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.