AVM na targach Mobile World Congress 2017

AVM na targach Mobile World Congress 2017

0

Na Mobile World Congress (MWC) 2017 firma AVM pokazuje najnowsze modele FRITZ!Box, przeznaczone do obsługi technologii szerokopasmowych przyszłości, a także rozwiązania do pracy w inteligentnej sieci o topologii mesh i nową wersję systemu FRITZ!OS 6.80. Wszystkie modele FRITZ!Box dla łączy DSL, kablowych, światłowodowych i LTE zapewniają szybki i bezpieczny dostęp do Internetu urządzeniom mobilnym w sieci domowej. W roku 2017 firma AVM koncentruje się na intensywnej implementacji w routerach FRITZ! technologii sieci o topologii mesh, zapewniającej wygodę korzystania z produktów, należących do tej rodziny.

Routery FRITZ!Box, urządzenia FRITZ!WLAN Repeater, FRITZ!Powerline i FRITZ!WLAN Stick umożliwiają bezproblemową komunikację z dużą przepływnością, tworząc swoistą strefę komfortu dla urządzeń mobilnych. Wszystkie produkty FRITZ! mogą być sterowane intuicyjnie za pomocą smartfonu lub tabletu. Są one zoptymalizowane do równoczesnego współdziałania z innymi urządzeniami i korzystania z modularnej architektury. Regularne wydawanie aktualizacji oprogramowania, jak na przykład ostatnia do wersji FRITZ!OS 6.80, mające na celu ciągłą poprawę wydajności, to kolejny ważny element targowej ekspozycji AVM. Nowa wersja systemu operacyjnego dla FRITZ!Box oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji związanych z surfowaniem po Internecie, telefonią, bezpieczeństwem i WLAN. AVM prezentuje najnowsze osiągnięcia spod znaku FRITZ! na stoisku 6H40 w hali nr 6.

FRITZ!Box szybszy niż kiedykolwiek: bonding, supervectoring 35b i G.fast oraz DOCSIS 3.1

Router FRITZ!Box 7581, obsługujący bonding i supervectoring 35b na łączu VDSL,  ma swoją premierę. Niedawno urządzenia rozpoczęły pracę na dostępach VDSL, wspomagających bonding, w Holandii. Dzięki technice bondingu, dostępna przepustowość linii DSL wzrasta nawet do 240 Mbit/s. W kilku innych krajach, pierwsze projekty pilotażowe z G.fast rozpoczną się wkrótce. Poprzez rozszerzenie pasma, ta technologia dla łączy DSL, umożliwia zwiększenie przepustowości do 1 Gb/s na krótkich odcinkach. FRITZ! Box 7582 jest już zoptymalizowany pod kątem obsługi supervectoringu 35b oraz G.fast i gwarantuje kompatybilność z istniejącymi łączami ADSL lub VDSL. FRITZ!Box 6590 Cable, obsługujący bonding w trybie 32 x 8, będzie wkrótce dostępny dla użytkowników łączy kablowych w Niemczech. AVM oferuje również dostawcom usług możliwość zapoznania się z najnowszymi kierunkami rozwoju standardu DOCSIS 3.1, kolejnego etapu ewolucji sieci kablowych. Dostępne są już w sprzedaży dwa modele urządzeń: FRITZ! Box 5490 dla łączy światłowodowych i FRITZ! Box 6820 LTE, dopełniające gamę wysokiej klasy routerów AVM, prezentowanych w czasie targów .

Najlepsza sieć WiFi z komfortem pracy w topologii siatki i konfigurowalną, modularną architekturą

WiFi stało się tak podstawowym dobrem, jak elektryczność czy woda. Oczekuje się więc, że domowa sieć zapewni szybkie łącze każdemu urządzeniu mobilnemu w domowej sieci. Od wprowadzenia pierwszego bezprzewodowego repeatera do gniazdka elektrycznego w 2008 roku, AVM jest pionierem w zwiększaniu zasięgu i przepustowości sieci domowych. W roku 2017 firma AVM koncentruje się na intensywnej implementacji w routerach FRITZ! technologii sieci o topologii mesh, zapewniającej wygodę korzystania z produktów należących do tej rodziny. FRITZ!Box pozwala bezproblemowo zintegrować z siecią bezprzewodową takie urządzenia jak smartfony i tablety. Po wprowadzeniu bezpiecznego hasła sieciowego, użytkownicy są automatycznie łączeni z siecią radiową. Wszystkie urządzenia korzystają z sieci bezprzewodowej o tej samej nazwie (SSID) i klucza sieciowego (WPA2). W przypadku sieci bezprzewodowych, które muszą obejmować większe odległości lub docierać na inne piętra, produkty FRITZ! mogą być stosowane do budowy modułowej bezprzewodowej sieci o topologii mesh. Nie jest wymagana żadna nowa, skomplikowana konfiguracja. W przypadku małych i dużych sieci, AVM proponuje rozwiązania oparte na routerze FRITZ!Box i odpowiednio dobranych urządzeniach FRITZ!WLAN Repeater. Dodatkowo, adapter FRITZ!Powerline, wyposażony w interfejs bezprzewodowy, przesyła dane przez linię energetyczną, a następnie dalej przez WiFi. Wszystkie połączenia bezprzewodowe są zoptymalizowane pod kątem przekazu sygnału telewizyjnego i streamingu wideo. Zaawansowane technologie, takie jak repeatery wielozakresowe i sterowanie pasmem (obsługiwane przez FRITZ!OS 6.80) oraz Multi-User MIMO, zapewniają szybką i sprawną dystrybucję danych. Co więcej, wygoda użytkowania, oferowana przez produkty AVM, zdaje się nie mieć końca: dzięki funkcji FRITZ!Hotspot, goście mogą korzystać z  własnej bezprzewodowej sieci WiFi, odseparowanej infrastruktury domowej. Urządzenia te mogą być zarządzane indywidualnie i praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Harmonogram aktywności sieci bezprzewodowej określa, czy i kiedy ma być ona aktywna. Produkty FRITZ! można obsługiwać intuicyjnie za pomocą urządzeń mobilnych, są one ze sobą zupełnie kompatybilne i otrzymują regularne aktualizacje, w celu dalszej poprawy ich osiągów. Pięć repeaterów WLAN, trzy adaptery FRITZ!Powerline z funkcją WiFi i modele routerów FRITZ!Box, obsługujące wiele standardów sieci radiowych, składa się na bogate portfolio AVM, zdolne zaspokoić wszelkie potrzeby.

Osiemdziesiąt innowacji w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa: FRITZ!OS 6.80

Dzięki 80 innowacjom i ulepszeniom, nowa wersja oprogramowania optymalizuje działanie domowej sieci, opartej na urządzeniach z rodziny FRITZ!. Dotyczą one wielu dziedzin: dzięki sterowaniu pasmem, bezprzewodowa sieć spod znaku FRITZ! jeszcze lepiej adaptuje się do zmieniających się potrzeb. Łatwiej jest również alokować przepustowość dostępną w sieci domowej i w sieci dla gości. Bardzo przydatny jest również nowy monitor aktywnych połączeń, ponieważ wyświetla on teraz prędkość transmisji danych w sieci dla gości oprócz dotychczas prezentowanych statystyk dostępu do Internetu i telewizji IP. Dostępne są również nowe funkcje i nowy sposób prezentacji informacji o inteligentnych wtyczkach w podmenu Smart Home interfejsu użytkownika. Popularna usługa MyFRITZ! zyskała interfejs dostosowujący się do ekranu, a aplikacja MyFRITZ!App ułatwia bezpieczny dostęp do sieci domowej. Aparat telefoniczny FRITZ!Fon obsługuje nowe ekrany startowe i tryb nocny. Bezpieczeństwo surfowania, korzystania z mediów strumieniowych i komunikacji opiera się na regularnych aktualizacjach: dzięki aktualizacji do FRITZ!OS 6.80, router FRITZ!Box zapewnia bezpieczne korzystanie z najnowszych funkcji. Wprowadzanie ustawień i zmian w konfiguracji może być teraz jeszcze bezpieczniejsze dzięki dodatkowemu potwierdzeniu (uwierzytelnianie dwuetapowe). Równocześnie zwiększono wymagania dotyczące bezpieczeństwa haseł. Czy to początkujący użytkownicy, czy eksperci w materii sieci domowej, wszyscy odczują korzyści z zainstalowania nowej wersji FRITZ!OS. Nowa wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.80 jest obecnie wprowadzana w najnowszych modelach FRITZ!Box w Niemczech oraz pozostałych krajach. Więcej informacji na temat modeli urządzeń oraz innowacji można znaleźć na stronie:  https://pl.avm.de/produkty/fritzos/fritzos-680/.

Ekspert w dziedzinie łączy szerokopasmowych i inteligentnego domu Smart Home: AVM i międzynarodowa wersja FRITZ!

Firma AVM, znana z produktów z rodziny FRITZ!, jest wiodącym producentem szerokopasmowych routerów, przeznaczonych do pracy z łączami DSL, sieciami kablowymi i światłowodowymi, LTE (4G) w Niemczech i Europie. Urządzenia obsługujące WiFi, DECT i transmisję danych za pomocą infrastruktury elektrycznej (powerline), umożliwiają budowę inteligentnych sieci domowych i Smart Home. Produkty AVM dostępne są w ponad 40 krajach. Urządzenie oferowane są za pośrednictwem lokalnej i międzynarodowej sieci dystrybutorów, detalistów oraz wyspecjalizowanych dealerów. AVM współpracuje z szeregiem głównych, europejskich operatorów telekomunikacyjnych i dostawców Internetu.

Szczegółowe dane na temat modeli FRITZ!Box znajdujących się aktualnie w sprzedaży:

FRITZ!Box 7581 obsługujący supervectoring 35b i bonding

  • 1 port VDSL (bonding + supervectoring 35b)
  • Dual Wireless AC + N z prędkością 1300 Mbit/s + 450 Mbit/s
  • 4 x gigabitowy port LAN
  • 2 porty USB 3.0
  • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • Dwa porty dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
  • FRITZ!Box 7581 jest już dostępny u dostawców usług internetowych, wspierających technikę bondingu

FRITZ!Box 7582 obsługujący supervectoring 35b i G.fast

  • 1 port VDSL (supervectoring 35b i G.fast)
  • Dual Wireless AC + N z prędkością 1300 Mbit/s + 450 Mbit/s
  • 4 x gigabitowy port LAN
  • 2 porty USB 3.0
  • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • Dwa porty dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
  • Wprowadzenie na rynek routera FRITZ!Box 7582 zależy od dostępności technologii, które obsługuje

FRITZ!Box 6590 Cable

  • Agregacja kanałów (bonding) 32 x 8 DOCSIS 3.0
  • 4 x 4 dual band Wireless AC + N z Multi-User MIMO (1733 Mbit/s + 800 Mbit/s)
  • 4 x gigabitowy port LAN
  • 2 porty USB 2.0
  • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • 1 x ISDN S₀
  • Dwa porty dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
  • W połączeniu z aplikacją FRITZ!App TV lub VLC Player, możliwa transmisja TV w sieci bezprzewodowej do urządzeń mobilnych w sieci domowej
  • Termin wprowadzenia FRITZ!Box 6490 Cable na rynek Niemiecki: wiosna 2017

FRITZ!Box 5490 (dla sieci światłowodowych)

  • Bezpośredni interfejs światłowodowy point-to-point FTTH (aktywna sieć optyczna)
  • Dla bezpośredniego podłączenia do światłowodu, opcjonalnie poprzez zakończenie sieciowe ONU
  • Dual Wireless AC + N z prędkością 1300 Mbit/s + 450 Mbit/s
  • 4 x gigabitowy port LAN
  • 2 porty USB 3.0
  • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • Wewnętrzny port ISDN S₀ dla cyfrowych telefonów lub centralki abonenckiej
  • 2 porty dla aparatów analogowych, automatycznych sekretarek lub faksu
  • FRITZ!Box 5490 jest już dostępny u dostawców usług dostępu do internetu za pomocą sieci światłowodowych.

FRITZ!Box 6820 LTE

  • Szybki dostęp do internetu przez LTE: do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4 FDD).
  • Obsługa wielu zakresów radiowych: sześć w 4G i trzy w 3G
  • Kompatybilność dół z technologiami GSM/EDGE/GPRS przy niewystarczającej mocy sygnału LTE lub UMTS
  • Obsługa roamingu
  • Technologia Wireless N z przepustowością 450 Mbit/s (2,4 GHz).
  • 1 x gigabitowy port LAN
  • FRITZ!Box 6820 LTE jest już dostępny w sprzedaży

FRITZ!Box 7580

  • 1 x port VSDL o przepustowości do 100 Mbit/s ze wsparciem dla vectoringu
  • 1 gigabitowy port WAN, zapewniający elastyczną współpracę z modemami kablowymi lub optycznymi, obsługa automatycznego uruchomienia z poprawną konfiguracją.
  • 4 x 4 dual band Wireless AC + N z Multi-User MIMO (1733 Mbit/s + 800 Mbit/s)
  • 4 x gigabitowy port LAN
  • 2 porty USB 3.0
  • 1 x ISDN S₀
  • Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • Dwa porty dla aparatów analogowych lub faksu (port a/b)
  • FRITZ!Box 7580 jest już dostępny w sprzedaży w Niemczech.

 

AVM na targach Mobile World Congress 2017

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *