Home Artykuły Zrób to sam

Zrób to sam

Jak zrestartować Face ID w iPhone X

Krzysztof Rozengarten
0
0
W tym roku Apple wymusiło na właścicielach najdroższego z modeli iPhone’a zmianę przyzwyczajeń dotyczących obsługi zarówno samego urządzenia jak i systemu iOS. Lista wprowadzonych innowacji zamyka się w kilku kluczowych pozycjach, a jedną z nich jest eliminacja czytnika Touch ID na rzecz nowego rozwiązania ochrzczonego mionem Face ID.

Jak włączyć funkcję „Łatwy dostęp” na iPhone X

Krzysztof Rozengarten
1
0
Funkcja „Łatwy dostęp” zadebiutowała wraz z wejściem na rynek większych modeli iPhone’a, które charakteryzują się ekranem o rozmiarze 5,5 cala. Ma ona ułatwić obsługę dość sporego konstrukcyjnie smartfona jedną ręką i powoduje, że po dwukrotnym dotknięciu przycisku Home górna zawartość ekranu wyświetlana jest niżej, w zasięgu palców użytkownika.

Jak i po co instalować zmodyfikowaną aplikację YouTube++

Cezary Pagórek
0
0
YouTube jest znany wszystkim użytkownikom smartfonów z systemem IOS lub Android. Oglądamy na nim swoje ulubione kanały , słuchamy muzyki i wszystko to otrzymujemy za darmo. Wszystko brzmi bardzo dobrze, ale jak wszystko inne tak i YouTube nie jest pozbawione ograniczeń. Do głównych braków można zaliczyć brak możliwości pobierania i zapisywania filmów, oraz brak odtwarzania […]

Podpowiadamy jak korzystać z Animoji na starszych iPhone’ach

Krzysztof Rozengarten
0
0
Animoji to jak już większa część jabłkowych użytkowników wie animowane ikony emoji naśladujące mimikę użytkownika i rejestrujące jego głos. Choć tu akurat prostą definicję tego tworu od Apple można wysnuć z jego nazwy i nie trzeba wcale posiadać przezwiska Sherlock Holmes. Niestety Animoji powstało z myślą o iPhone X oraz przyszłych modelach smartfona wyposażonych w […]

Jak wykonać restart iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten
0
0
W tym roku wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli iPhone’a zmienił się nieco sposób obsługi systemu iOS, a dokładniej rzecz ujmując wywołanie w nim konkretnych zachowań za pomocą odpowiedniej kombinacji przycisków. Dlatego też inaczej wykonuje się obecnie zrzut ekranu, czy restart urządzenia, a cale zamieszanie spowodowane jest przez wyeliminowanie z konstrukcji flagowca przycisku Home.

Jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X

Krzysztof Rozengarten
0
0
iPhone X, to pierwszy smartfon kalifornijskiej firmy pozbawiony przycisku Home. Apple po dziesięciu latach zdecydowało się na dość odważny ale też i podyktowany rozwojem technologii ruch, który zmienia dość mocno sposób interakcji użytkownika z systemem. We flagowcu aktualnie liczą się proste gesty zastępujące pracę przycisku.