Jailbreak i SIMLOCK z iOS 4.2.1 dla iPhone 3G i 3GS

Autor: Michał Gruszka Dodano dnia o 14:12

W związku z pytaniami i prośbami naszych Czytelników, postanowiliśmy jednak stworzyć prosty i przejrzysty poranik – krok po kroku – jak samodzielnie wprowadzić telefon iPhone 3G i 3GS w tryb Jailbreak, oraz jak zdjąć blokadę SIMLOCK. Opis przeznaczony jest dla urządzeń z oprogramowaniem iOS 4.2.1.

Zanim jednak zaczniemy, kilka informacji:

W przypadku telefonu iPhone 3G

– Jailbreak jest w wersji untethered

– Do zdjęcia blokady SIMLOCK potrzebny jest baseband od iPada

– Instalacja basebandu od iPada utrudnia późniejsze odtworzenie oprogramowania

W przypadku iPhone 3GS

– Jailbreak jest tethered

– Do zdjęcia blokady SIMLOCK potrzebny jest baseband od iPada

– Instalacja basebandu od iPada utrudnia późniejsze odtworzenie oprogramowania

Więcej na ten temat, na końcu artykułu. Zaczynamy.

Z naszego Download pobieramy RedSn0w 0.9.6 b5

Wciskamy Browse i wybieramy plik z oprogramowaniem 4.2.1 dla naszego telefonu. (Na zdjęciu dla 3G)

Następnie wciskamy Next.

Rozpocznie się paczowanie oprogramowania.

Wskazujemy opcje, które mają być użyte w procesie Jailbreakowania.  Jeżeli interesuje nas:

Jailbreak + SIMLOCK iPhone 3G i 3GS: Cydia Install,  Install iPad baseband,

Jailbreak (bez możliwości zdjęcia SIMLOCKA) 3G i 3GS: Cydia Install

Opcjonalnie dla 3G:

Enable Multitasking – uruchomienie wielozadaniowości

Enable homescreen wallpaper – uruchmienie tapety pod ikonami

Enable  battery percentage – uruchomienie licznika procentowego baterii

Model 3GS te opcje posiada w standardzie.

Po wybraniu Install iPad baseband, pojawi się poniższy komunikat. Klikamy na Yes.

Wciskamy Next.

Ponownie wciskamy next.

Postępujemy zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi w programie. Telefon przełączy się w tryb DFU i rozpocznie się proces Jailbreaku.

Telefon się zrestartuje. Wciskamy Finish w aplikacji. Po uruchomieniu telefonu, łączymy się z siecią WiFi i uruchamiamy Cydię. Po przeładowaniu danych, program się wyłączy. Uruchamiamy go ponownie. Rozpocznie się reorganizacja plików dostępnych w repozytoriach. Po przeładowaniu danych przechodzimy do zakładaki Search i odszukujemy programu UltraSn0w. Wciskamy Install i Confirm. Rozpocznie się pobieranie i instalacja pakietu. Na końcu pojawi się przycisk Reboot Device. Wciskamy. Telefon uruchomi się ponownie i będzie bez blokady SIMLOCK.

Uwaga! W przypadku iPhone 3GS, po ponownym uruchomieniu telefon zawiesi się na jabłku. Za każdym razem by go uruchomić, trzeba stosować się do wpisu spod adresu: http://applemobile.pl/news/jak-przywrocic-do-zycia-iphone-3gs-z-ios-4-2-1-po-jailbreak-tethered/

Komentarze

 1. offczy pisze:

  witam , mam pytanie :) czy jailbreak zmienia numer imei telefonu czy numer ten zostaje bez zmian ?

 2. daniel pisze:

  Witam, chyba na amen uwaliłem swojego iphona 3g. Przeszło wszystko przez fetching i miałem ikone na iphonie downloading jailbreak. poczym redsn0w zatrzymał się na początku „uploading ramdisc” Myślicie że można będzie go jeszcze jakoś wskrzesić?

 3. elciaaa9 pisze:

  tak ale na samym początku jest „Wciskamy Browse i wybieramy plik z oprogramowaniem 4.2.1 dla naszego telefonu. (Na zdjęciu dla 3G)” no tak ale jak to wcisne to tam nie ma tych „plików” i nie wiem gdzie wejść

 4. Konradosod pisze:

  Bardzo ladny poradnik elcia stworz obraz softu lub pobiez ios 4.2.1 mi smiga i 3g jest o wiele lepszy zreszta z niego pisze xd

 5. cisekpro pisze:

  jebac apple :)

  Samsung.

 6. katamaran pisze:

  Gdzie jest ten wasz download RedSn0w’a ?

 7. Alojz pisze:

  Zrobilem wszystko elegancko zakonczylo sie wcisnalem FINISH ale jak wlaczam telefon to nic sie nie dogralo nie ma CYDI nic

 8. Maciej pisze:

  Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i udało się:) bardzo dziękuję, świetny poradnik! Gdyby komuś nie udało się z tą wersją redsn0w’a, polecam pobrać wersję redsn0w 0.9.6rc8 (http://www.4shared.com/zip/Te1SmyZ7/redsn0w_win_096rc8.htm). Jailbreak i unlock przebiega tak samo jak w tej instrukcji. Pozdrawiam!

 9. angus pisze:

  czy ten akrtykol wciaz jest aktulany..? oraz ponawiam pytanie juz tu zadane ale pozostawione bez odpowiedzi.. ” Gdzie jest ten wasz download RedSn0w’a ? ”

  probowalam pobrac redsnow z linku ktory wstawil Maciej..ale moj problem to to ze pobierac mi sie chcialo jakies 4prpioty a potem jakies gowno B1 do archiwizacji.. a jak w koncu udalo mi sie dojsc do tego snow… to odrawzu zaczelo sie od Welcome.. nie bylo opcji pierwszego tu zdjecia…by zaznaczyc np. Cydia.. wiec jak wcisnelam Browse to wysloczylo mi moj folder dokumenty i ew. slrot do instalki snowa… a on pusty.. skad mam wziasc te dane by wybierac Firmware tak jak u was na 3 zdjeciu ????? ju od kilku dni walcze z moim iphone 3 g 16GB .. bo nie czyta karty Sim??? w googlach przejrzalam juz naprawde wiele stron.. i naprawde niewiele tu rzetelnych informacji.. dodam.. ze ja „ciemna” jestem do takich spraw..tzw czarna magia to dla mnie.. wiec prosze o pomoc tak bardziej krok po kroku..(malymi kroczkami:)
  Dzieki… z gory..!
  Agnes.

 10. mplatek pisze:

  witam mam pytanie pobrałem redsn0w w waszego dowloadera tak samo soft ale po klikcnięciu browse i wybraniu programu wyskakuje mi komunikat ,, uneable to reconize specified IPSW,, i nie wiem co mam teraz zrobić bo wszystko jest ściągnięte z waszej strony . za pomoc z góry dziękuje .
  :D

 11. Rally pisze:

  Zrobiłem wszystko jak w opisie, pojawiło się „reboot device” i IP się już nie podniósł….. Co można zrobić? Nie reafuje na żadne skróty typu Home+PWR, żadne tryby awaryjne, nic się nie dzieje. Czarny ekran, zero reakcji.

 12. Piotr pisze:

  Podczas ostatniego procesu, ładuje się po czym po chwili wyskakuje Error. Co jest przyczyną? :(

 13. Michał Gruszka pisze:

  Jaki bład? Jaki model, jaki soft w telefonie i jaki wybierasz w redsnow?

 14. Mathew123 pisze:

  a ja nie dziala mi wifi w telefonie to moge zdiąć simlocka tym sposobem ??

 15. Knoxwill pisze:

  Macie może jakiś nowy patent na UltraSn0w? Błąd HTTP/1.1 404 Not Found wyglada na to że ktoś usunał z serwera pliki…..

 16. Kacsu00 pisze:

  Mi sie nie chce zrobić w ten tryb…