Wgraj soft 4.0 do iPhone 3G bez potrzeby rejestracji UDID

Autor: Michał Gruszka Dodano dnia o 22:06

DSC_0874

Okazuje się, że wcale nie trzeba być w programie developerskim, by móc w pełni korzystać z najnowszego oprogramowania 4.0 dla telefonu iPhone 3G. Wystarczy, że mamy telefon iPhone 3G, komputer z systemem Mac OS X i dostęp do Internetu. Oprogramowanie wgramy przy użyciu iTunes, a aktywację uda nam się wykonać dzięki małemu zabiegowi, bez potrzeby rejestracji urządzenia w programie developerskim.


Jak już mogliście nie raz przeczytać w naszym serwisie, oprogramowanie 4.0 beta 1 można wgrać jedynie na komputerach działających pod kontrola systemu operacyjnego Mac OS X. Próbując wgrać soft pod Windows, na pewno będziemy mogli podziwiać niezbyt sympatyczny komunikat z błędem numer 13. Jeżeli dysponujemy komputerem na Mac, to soft 4.0 stoi przed nami otworem. Uwaga! Sztuczka działa jedynie na telefonie iPhone 3G!

 

W pierwszej kolejności pobieramy oprogramowanie 4.0 BETA 1 dla telefonu iPhone 4.0. Do jego wgrania musimy też zaktualizować nasze oprogramowanie iTunes. Wersja minimalna, która obsługuje urządzenia z oprogramowaniem 4.0, to iTunes 9.1

Następnie pobieramy aplikację redsn0w 0.9.5 BETA2 dla Mac. Program RedSn0w 0.9.5 BETA2 można pobrać stąd. Po wgraniu oprogramowania 4.0 przez przycisk “Przywróć”, uruchamiamy RedSn0w 0.9.5 i wykonujemy Jailbreak urządzenia. Następnie pobieramy dla komputera oprogramowanie iPhone Browser. Po pobraniu i zainstalowaniu przechodzimy kolejno do folderu System/Library/CoreServices.

 

ipb1

Skopiuj SystemVersion.plist na pulpit i otwórz go w notatniku/Wordpadzie i usuń linię ReleaseType> /key> Beta< /string>

 

ipb2

Zapisz zmiany w pliku i nadpisz nim plik w telefonie przy użyciu iPhone Browser. Następnie zrestartuj swój telefon i podłącz go do iTunes. Telefon zostanie zaktywowany.

 

 

Komentarze

 1. Szymek pisze:

  Potwierdzam, wszystko działa

 2. Kacperek37 pisze:

  Witam. Mam pytanie. Czy takim sposobem da radę przywrócić do „życia” martwego iphona? Tzn, jak sie go podłączy do komputera, Pokazuje się jedynie ikonka itunes’a. Proszę o odpowiedz na email: kacper.kurniawka37@gmail.com Z gory dziekuję i pozdrawiam.

 3. Michal pisze:

  A dlaczego zrobil sie martwy? Na martego iPhonea najlepeij skorzystac z http://serwis.applemobile.pl ;)

 4. […] ciekaw jestem czy to by zadziałało ale tym razem nie będę próbował (już mi się nie chce) Wgraj soft 4.0 do iPhone 3G bez potrzeby rejestracji UDID | AppleMobile.pl – iPhone, iPod, Mac, serw… Dodam że jest ta metoda możliwa gdyż JB dla iOS 5 już jest Komputer: MacBook Pro 15'' […]

 5. papalazzo pisze:

  dziala na OS % BETA IPHONE 4

  dzieki, jestes wielki !!!!!!!!!! HURA HURA

 6. papalazzo pisze:

  DZIALA NA OS 5 BETA IPHONE 4
  PRZEPRASZAM ZA BLED W PEIRWSZYM POSCIE ,ALE TO Z WRAZENIA, JESZCE RAZ DZIEKI

 7. jarek pisze:

  mam pytanie pomozesz wgrac softa i jak mozesz wyslij mi odpowiedni link