Home Newsy Apple Pay w Polsce – kolejne doniesienia
Apple Pay w Polsce – kolejne doniesienia
0

Apple Pay w Polsce – kolejne doniesienia

0

Rzeczpospolita opublikowała dzisiaj informację, która zapewne zaciekawi większość użytkowników ekosystemu Apple. Spora ich część bowiem czeka na debiut usługi Apple Pay w Polsce. Informacje o jej wprowadzeniu pojawiały się już w sieci w zeszłym roku jednak nadal nie ma żadnego, oficjalnego potwierdzenia ze strony Apple odnośnie przybliżonej daty wprowadzenia platformy na rodzimy rynek.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się nawet plotki, że kalifornijska firma prowadzi zakrojone na szeroką skalę negocjacje z polskimi bankami. Wśród instytucji wymieniono między innymi PKO BP, mBank, czy BZ WBK. Niestety mamy już rok 2018, a po usłudze Apple Pay w Polsce ani śladu i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Nowe światło rzuca jednak wspomniana we wstępie Rzeczpospolita, która informuje, iż w Polsce Apple Pay nie będzie działać bezpośrednio z bankami, a z usługą PSP. Polski Standard Płatności ma rzekomo obecnie negocjować warunki z Apple, a całość miałaby być oparta o system rozliczeń Blik, z którego w Polsce korzysta niemal każdy większy bank.

Na ten moment jednak nie wiadomo nic więcej. Pozostaje zatem ponownie czekać na rozwój sytuacji.

Źródło: Onetech

 

Apple Pay w Polsce – kolejne doniesienia

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)